BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 4 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Malwina, Teodor
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/szymon_ripgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

Dziennik Polski z dnia 4.09.2012 - Kiełbasa lisiecka wciąż ma się dobrze

logo dziennik polski 04.09.2012
 Kiełbasa lisiecka wciąż ma się dobrze.

EWA TYRPA

GOSPODARKA. Kryzys dotyka też firmy produkujące kiełbasę lisiecką i inne masarskie wyroby. Jednak zakłady nie czują się zagrożone...

Pracownikom nie grożą też zwolnienia. - Koszty wytwarzania wyrobów wędliniarskich są coraz większe, bo rosną np. ceny żywca. Jednak nie chcemy nimi obciążać naszych klientów, których też dotyka kryzys. Dlatego obniżamy własną marżę - mówi Władysław Wolarek z Nowej Wsi Szlacheckiej, szef największej firmy z Konsorcjum Producentów Kiełbasy Lisieckiej. Jego zakład zatrudnia około 60 osób, ale uspokaja, że nie ma w planie zmniejszenia załogi.
Dobra marka

Konsorcjum zrzesza producentów kiełbasy z gminy Czernichów, wytwarzających ten regionalny produkt z zachowaniem najwyższych standardów i im tylko znanych receptur.- Jednak wyższa cena żywca, a także innych surowców, jak osłonki czy przyprawy, podwyżki cen energii elektrycznej i paliw muszą mieć wpływ na ceny, które musimy minimalnie podnosić - przekonuje Stanisław Mądry, założyciel i prezes konsorcjum, o powstanie którego zabiegał przez 6 lat. On prowadzi w Nowej Wsi Szlacheckiej firmę rodzinną i zatrudnia tylko jedną osobę z zewnątrz. Zaznacza, że niewielkie podwyżki cen nie przekładają się na mniejsze zamówienia. - Marka kiełbasy lisieckiej jest już tak znana w Polsce i w Europie. Ludzie chcą nadal kupować dobry, sprawdzony produkt - zaznacza prezes Mądry, który od dziecka chciał być masarzem. Najpierw uczył się tego zawodu w Krakowie, a pierwsze kroki stawiał w Czernichowie w Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska", która produkowała lisiecką. - Tam produkcji uczyli mnie świetni mistrzowie - podkreśla.
Był karp i oscypki

W minioną niedzielę produkty wędliniarskie królowały na Święcie Kiełbasy Lisieckiej w Czernichowie. - Także my na swoim stoisku promujemy regionalną kiełbasę lisiecką oraz inne produkty powstające w naszych gminach - mówi Daniel Wrzoszczyk, kierownik Lokalnej Grupy Działania "Blisko Krakowa", zrzeszającej gminy: Czernichów, Mogilany, Skawinę, Świątniki Górne.Były też inne regionalne produkty z Małopolski, m.in. oscypki z Zakopanego oraz karp z Zatora. Panie z KGW w Zagaciu powiązały nazwy swoich ciast ze ...świniakami. Np. wypieki z galaretką nazwały zimnymi ratkami, a szarlotkę przysmakiem knura.

Afrykański zespół "Hakuna Matata Band" oraz góralski "Siwy Dym" porwały ludzi do zabawy. Święto Kiełbasy Lisieckiej organizowane jest od zeszłego roku. Ustalono, że będzie odbywać się przemiennie raz w gminie Liszki, a raz w gminie Czernichów, gdzie ulokowane są wszystkie zakłady produkujące kiełbasę lisiecką.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

więcej w Dzienniku Polskim

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...