BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 12 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Jan, Wera, Brunon
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdyekomobilność-strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.rowerowy-czernichowgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Przegląd prasy z dnia 15.12.2012 - Samochód służbowy, czyli jak się wozi władza

logo dziennik polski 15.12.2012

Samochód służbowy, czyli jak się wozi władza

POWIAT KRAKOWSKI. Jedni samorządowcy mogą się pochwalić nowiusieńkim służbowym oplem lub skodą inni mają busy, bagażówki w zakładach komunalnych lub traktory w oczyszczalniach
BARBARA CIRYT

Najbogatszy z okolicznych samorządów jest powiat krakowski. Ma pięć samochodów służbowych i czterech kierowców. Dwa transportowe i trzy osobowe do dyspozycji zarządu. Najnowszym nabytkiem jest opel astra, kupiony w tym roku za niespełna 65 tys. zł głównie dla potrzeb wicestarosty Urszuli Stochel.

- Samochody transportowe: opel vivaro z 2003 r. i mercedes vito z 2010 r. są przeznaczone do przewozów kurierskich, zakupów związanych z remontami. Te wieloosobowe pojazdy są również wykorzystywane do obsługi delegacji i wyjazdów na wizje lokalne urzędników oraz radnych - mówi Olgierd Ślizień, rzecznik powiatu krakowskiego.

Kolejne trzy samochody powiatowe to volkswagen passat z 2008 r. przypisany staroście Józefowi Krzyworzece, opel astra z 2012 r. wicestaroście Urszuli Stochel i opel vectra z 2004 r. członkowi zarządu Adamowi Wójcikowi. Rzecznik powiatu podkreśla, że te pojazdy kursują też między filami starostwa, przewożą dokumenty.

Radni powiatowi byli zaskoczeni, gdy dowiedzieli się, że starostwo ma nowe auto, ale przy zakupie nikt ich nie pytał o zdanie. Zarząd zdecydował o zakupie samochodów, bo miał pieniądze z własnej rezerwy. - Widać zarząd ma taki pomysł na sprawowanie mandatu - mówi radny Jan Węgrzyn.

Opozycja myśląc o samochodach patrzy na budżet. - Co roku jest mniejszy. W dobie kryzysu zakup samochodu powinien być przemyślany. Nas bardziej interesuje przeznaczenie np. 30 tys. zł na utylizację azbestu i program "Eko dach", który ostatnio został zaniechany - mówi radny Piotr Goraj, szef klubu PiS.

Sąsiednie powiaty mają po jednym służbowym pojeździe do wykorzystania przez zarządy i urzędników. Gminy też nie często decydują się na zakup samochodów służbowych dla wójtów i burmistrzów.

W Zabierzowie służbowym busem ranault trafik z 2007 r. z kierowcą często jeździ wójt Elżbieta Burtan, a volkswagena transportowego w jej gminie ma do dyspozycji centrum kultury.

W gminie Zielonki dla potrzeb wójta Bogusława Króla z możliwością wykorzystania przez cały urząd kupiono w ubiegłym roku skodę octavię. - To nasz jedyny służbowy samochód - dowiedzieliśmy się w urzędzie.

Szefowie pozostałych gmin jeżdżą głównie autami prywatnymi. Choć w Czernichowie jest też skoda fabia z 2007 r. - Korzystam z tego samochodu, tak samo jak inni urzędnicy - zaznacza wójt Szymon Łytek, który jeździ też prywatnym pojazdem.

Szefowie innych gmin mają z reguły ryczałty niespełna 200 zł na przejechanie 300 km miesięcznie w calach służbowych. Wójt Liszek Wacław Kula zgodnie z własną deklaracją ma ryczałt 150 km.

- Nie ma potrzeby kupować samochodu służbowego dla małej gminy - mówi Józef Rysak, wójt gminy Igołomia-Wawrzeńczyce. Gospodarz Iwanowic Zbigniew Grzyb przyznaje, że nawet nigdy o tym nie myślał. Podobnie jest w Liszkach. W Jerzmanowicach-Przegini na pytanie o samochód służbowy odpowiadają: Po co?

W Kocmyrzowie-Luborzycy jedynym autem służbowym jest peugeot partner z 2008 r. - Kupiliśmy go dla drogowca, tworząc stanowisko pracy dla osoby niepełnosprawnej . Osobiście nie potrzebuję pojazdu służbowego, ani kierowcy, bo sam lubię siedzieć za kierownicą mówi wójt Marek Jamborski.

W Krzeszowicach jest wieloosobowy opel vivaro z 2005 r., który służy urzędnikom i radnym do wyjazdów na interwencje, wizje lokalne. Drugi pojazd peugeot partner z 2007 r. jest w dyspozycji straży miejskiej.
W Michałowicach jest dostawczy mercedes vito z 1998 r. służy ekipie gospodarczo remontowej. Busa do wyjazdów na wizje lokalne o potrzeb bazy usług komunalnych ma gmina Mogilany. W Skale są dwa samochody volkswagen i lublin - obydwa transportowe dla ekipy komunalnej i zakładu wodociągów.

W Skawinie są skoda roomster z 2011 r. do dyspozycji centrum pomocy rodzinie i bus ford transit z 2007 r. do przewozu delegacji i dokumentów. - Samochodu przeznaczonego dla burmistrza nie mamy, bo nas na to nie stać. Mamy ważniejsze wydatki, a burmistrz jeździ własnym samochodem - mówi Ewa Szczepanik, sekretarz gminy.

W Słomnikach żuka ma brygada remontowa, a suzuki swift kupion dla niepełnosprawnego pracownika rozwożącego korespondencję. W Sułoszowej wicewójt Marek Szymański wymienia dostawczego forda ekipy kanalizacyjno-wodociągowej i z uśmiechem dodaje, że drugim służbowym pojazdem jest traktor w oczyszczalni ścieków.

W Świątnikach Górnych służbowy samochód miał poprzedni burmistrz. Pojazd został sprzedany natychmiast po objęciu władzy przez obecnego burmistrza Witolda Słomkę.

Wielka Wieś posiada bagażówkę dla pracowników z ekipy remontowej. - Jednak uważam, że jakiś służbowy samochód w gminie jest potrzebny. Myślę o zakupie - przyznaje wójt Tadeusz Wójtowicz.
AUTA POWIATOWE

Powiat krakowski

5 pojazdów. 2 samochody dostawczo-transportowe: opel vivaro z 2003 r. i mercedes vito z 2010 r.

3 samochody osobowe na potrzeby administracji przypisane do osób z zarządu.

Volkswagen passat z 2008 r. - w dyspozycji starosty Józefa Krzyworzeki.

Opel astra z 2012 r. - w dyspozycji wicestarosty Urszuli Stochel.

Opel vectra z 2004 r. - w dyspozycji Adama Wójcika, etatowego członka zarządu.

Powiat miechowski

1 samochód: opel astra z 2004 r. - do dyspozycji całej administracji powiatu.

Powiat myślenicki

1 samochód: opel astra z 2005 r. - do dyspozycji starosty i innych celów służbowych.

Powiat proszowicki

1 samochód: skoda octavia z 2008 r. - dysponuje starosta z uwzględnieniem wszystkich jednostek powiatu.

Powiat wielicki

1 samochód: chrysler voyager z 2004 r. - 7-osobowy użytkowany przez całą administrację.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...