BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 23 Września 2020    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

Aktualności

Dziennik Polski z 19.06.2013 - Kiełbasa w pogoni za oscypkiem

LISZKI. Producenci kiełbasy lisieckiej obchodzili swoje święto. Odbywa się ono na przemian w gminach Liszki i Czernichów. I tylko w tych miejscach może powstawać. Obecnie jest wytwarzana przez ośmiu producentów z Nowej Wsi Szlacheckiej, Czułówka, Kamienia i Rybnej.

- Kiełbasa lisiecka jest coraz bardziej rozpoznawalna. Znalazła się na drugim miejscu wśród produktów regionalnych, posiadających oznaczenia geograficzne. Na pierwszym miejscu nadal jest oscypek, ale popularność naszej kiełbasy rośnie i wkrótce może wyjść na prowadzenie - mówi Stanisław Mądry z Nowej Wsi Szlacheckiej, producent kiełbasy lisieckiej i prezydent konsorcjum skupiającego właścicieli zakładów mięsnych i wędliniarskich.

Podczas święta kiełbasy prezentowali się także producenci innych wyrobów. Przyjechali z oscypkami, lodami, a także innymi pysznościami tworzącymi "Smak Małopolski". Jednak lisiecka wiodła prym. - To kiełbasa, która nie potrzebuje ulepszaczy. Powstaje z grubych kawałków szynki. Jako przyprawy wystarczą czosnek, pieprz, sól - mówią producenci i zdradzają, że dodają również troszkę cukru.

Przy swoim stoisku opowiadali o początkach wytwarzania kiełbasy i o zabiegach związanych z uzyskaniem europejskiego certyfikatu dla kiełbasy. - Rejestracja produktu i organizacja święta to pomysły Stanisława Mądrego. Teraz okazuje się, że święto jest jedynym dniem w roku, w którym - mimo codziennej konkurencji - producenci mają okazję spotykać się i współpracować - mówi Marzena Zalarska, jedna z członkiń Konsorcjum Kiełbasy Lisieckiej.

(BCA)

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...