BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 8 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Adrian, Edgar
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdyekomobilność-strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.rowerowy-czernichowgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Dziennik polski z 23.07.2013 - Start Kamień znów najlepszy w gminie

PIŁKA NOŻNA. Ekipa Startu Kamień obroniła tytuł mistrza gminy Czernichów, pokonując w finale Piast Wołowice 2:1.

Letnie mistrzostwa w rejonie gminy Czernichów są ważnym wydarzeniem dla lokalnej społeczności. Łącznie wszystkie mecze obejrzało kilka tysięcy osób, a finałową rywalizację niemal tysiąc kibiców.

W eliminacjach odpadły drużyny: Piasta II Wołowice, Sparty Przeginia Duchowna, Wisły Czernichów oraz Sokoła Rybna. Otrzymały one pamiątkowe dyplomy, pucharami zaś uhonorowano najlepsze drużyny, które dostały także bony na zakup sprzętu sportowego (pula nagród na ten cel wyniosła niemal cztery tysiące złotych). W ceremonii wręczania nagród wzięli udział wójt gminy Czernichów Szymon Łytek oraz przewodnicząca Rady Gminy Renata Wolarek.

Gospodarzem spotkań o pierwsze i trzecie miejsce był Nadwiślan Rusocice. Klub ten wywalczył awans do klasy B, w tym roku świętuje także 45-lecie swojej działalności. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Leszka Kamińskiego ze Startu, a królem strzelców i najlepszym zawodnikiem zawodów został jego klubowy kolega Tomasz Panek, którego polecamy klubom wyższych klas rozgrywkowych.

Mecz o trzecie miejsce miał jednostronny przebieg, Błękitni Czułówek byli wyraźnie lepsi od Nadwiślanu Rusocie, wygrywając 4:1 (2:0). Gospodarze honorową bramkę zdobyli w końcówce meczu z rzutu karnego.

W finale spotkały się te same drużyny co w ostatnich latach - Start Kamień i Piast Wołowice. W 18 minucie Tomasz Panek skierował piłkę do pustej bramki, po chwili Piotr Panek nie wykorzystał rzutu karnego, ale w 30 minucie idealnie dośrodkował do Piotra Panka, który głową skierował piłkę do bramki. Końcówka pierwszej połowy należała do Piasta, a w bardzo ładnym stylu kontaktową bramkę zdobył Tomczak.

W drugiej połowie piłka po strzale Tomasza Panka trafiła w słupek, ale to Piast miał więcej okazji bramkowej, choć od 80 minuty grał w dziesiątkę. Podopieczni Mirosława Gawła nie wykorzystali w ostatnich minutach meczu trzech stuprocentowych okazji i musieli się pogodzić z porażką.

WYNIKI

Nadwiślan Rusocice - Błękitni Czułówek 1:4 (0:2)

Bramki: Filipak - P. Krawiec 2, P. Madej, Gawin.

Nadwiślan: Gruszeczka - Grela, Kołodziej, Rakoczy, Jochymek, Lelek, Bentkowski, Grela, Zielech, Socha, Burkat oraz Słowiński, Filipak, Szymusik.

Błękitni: Gala - Gawin, Mach, Konik, Mazur, M. Siudek, P. Krawiec, A. Siudek, K. Krawiec, Madej, Sierant oraz Rapacz, Starzycki, Kutarnia.

Start Kamień - Piast Wołowice 2:1 (2:1)

Bramki: T. Panek, Piotr Panek - Tomczak.

Start: Kamiński - Wawro, G. Panek, Głuszek, Paweł Panek, Celej, Pytlowski, Kozioł, T. Panek, Piotr Panek, Bylica oraz Wróbel, Martyna, Lechajda, Jasiński, Słowiński.

Piast: Gędłek - Morawski, Owca, Kosek, Kurzeja, Korczek, Mitana, Widor, Hajduga, Tomczak, Jasiołek.

Paweł Panuś

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...