BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 8 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Adrian, Edgar
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdyekomobilność-strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.rowerowy-czernichowgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Gazeta Krakowska z dnia 04.12.2013 r. - Skatował szwagra łańcuchem i siekierą. Grozi mu dożywocie

Zdzisław N., mieszkaniec Dąbrowy Szlacheckiej (Gmina Czernichów) padł ofiarą szwagra Jana W. i jego dwóch znajomych. Teraz przed krakowskim sądem rozpoczął się proces trzech mężczyzn za próbę zabójstwa pokrzywdzonego. Oskarżeni tak go skatowali, że sami się dziwili, że przeżył. Grozi im dożywocie. Od lat iskrzyło między szwagrami. W połowie lat 90. pierwszy Zdzisław N. dźgnął nożem Jana W. Został za to skazany na karę w zawieszeniu.

Trzy lata później to Jan W. zaatakował i zranił szwagra nożem. Usłyszał za to prawomocny wyrok 18 miesięcy pozbawienia wolności, w sumie za kratkami spędził już sześć lat życia. Po wyjściu z więzienia zamieszkał w domu, którego połowę zajmowała siostra i jej mąż, Zdzisław N.

Bywał tam rzadko, tylko nocował, bo dorabiał poza Dąbrową Szlachecką.

Jednak to właśnie tam 2 grudnia ub.r. rozegrały się dramatyczne wydarzenia. Zdzisław N. od rana pił alkohol ze szwagrem Janem W. Do kompanii przyłączyli się 22-letni Krzysztof K. i 20-letni Mieczysław G. Oni także mieli za sobą przeszłość kryminalną, wyroki za kradzieże z włamaniem.

Inicjatorem awantury był jednak 44-letni Jan W., który miał do szwagra pretensje, że źle traktuje swoją żonę, siostrę oskarżonego. Sprzeczka szybko przerodziła się w regularne bicie. Z ustaleń prokuratury wynika, że Jan W. zadawał szwagrowi ciosy pięściami. Potem wylał mu na głowę dwa wiadra farby. Uderzał także łopatką do wybierania popiołu z pieca, drewnianą miotłą, aż się złamała, plastikową łopatą, metalowym garnkiem, żelaznym łańcuchem.

Z każdą minutą rosła agresja napastnika, który zaczął rozbijać na głowie szwagra puste butelki po piwie. Następnie oblał go wrzątkiem. Zachęcał też młodszych kompanów, by przyłączyli się do ataku. Ci nie odmówili.

W krakowskim sądzie żaden z oskarżonych mężczyzn nie przyznał się do winy. Średniego wzrostu, łysy, dobrze zbudowany Jan W. opowiadał na sali rozpraw, że "urwał mu się film", gdy wypił wódkę. I nie pamiętał, by zadawał uderzenia siekierą i bił szwagra. Przekonywał, że nigdy nie byli w konflikcie, choć potwierdził, że przed laty nawzajem zadawali sobie ciosy nożami. - Widziałem, że Zdzisław N. był bity aż krew tryskała na ściany i okna. Ja uderzyłem go kilka razy w brzuch - wyjaśniał z kolei drugi oskarżony Krzysztof K. Powiedział, że przyłączył się do bicia mężczyzny, bo widział, że "źle traktował swoją żonę". Szczegółów niewłaściwych postępków męża nie był jednak w stanie przytoczyć.

Przesłuchiwany trzeci z mężczyzn Mieczysław G. dodał, że zadał pokrzywdzonemu może z pięć ciosów miotłą. Przepraszał za to, co zrobił, żałował swojego zachowania.

Zdaniem prokuratury Jan W. zadał też szwagrowi ciosy siekierą w głowę. Od tych uderzeń pokrzywdzony Zdzisław N. ma trwale oszpeconą twarz i widoczne blizny. Szpital opuścił dopiero po wielu tygodniach. Pobity będzie składał zeznania na kolejnej rozprawie za dwa tygodnie.

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...