BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 12 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Jan, Wera, Brunon
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdyekomobilność-strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.rowerowy-czernichowgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Gazeta.pl Kraków 02.06.2014 r. - Wędzenie. Znamy wyniki badań małopolskich produktów!

Wiemy wreszcie, jak wędzone tradycyjnie wędliny wypadają w badaniach na obecność benzo(a)pirenu. Nie mieszczą się w normie wyznaczonej przez kraje Unii Europejskiej. Teraz władze Małopolski przygotowują plan zmiany prawa, by tradycyjnie wędzone produkty nie były zagrożone..

 

Od 2005 r. przez sześć lat trwały ustalenia przedstawicieli krajów Unii Europejskiej w sprawie ograniczenia obecności szkodliwego benzo(a)pirenu w jedzeniu. W toku rozmów powstał dokument, który wchodzi w życie 1 września tego roku. Wyznacza on górną granicę obecności tej substancji na poziomie dwu mikrogramów w kilogramie wędzonego mięsa. Dotychczasowa norma to pięć mikrogramów.

Przez kilka ostatnich tygodni nad Polską przetoczyła się fala rozgoryczenia wśród prywatnych masarzy, bowiem nowe rozporządzenie mogło uniemożliwić im produkcję wędlin w tradycyjny sposób. Wędzenie nad paleniskiem czy w dymie z ognia niemal na pewno prowadzi do przekroczenia dopuszczalnej normy. Musieliby zatem przerzucić się na wędzenie w elektronicznych piecach, które często wędzą nie w dymie z paleniska, lecz natryskując sztuczny dym na wędliny.

Jaka jest skala zagrożenia

- Gdybym miał dotrzymywać tego limitu, to stracę największą zaletę swoich produktów: niepowtarzalny smak i jakość wędlin. Bez tego jednak nie znajdę chętnych na swoje produkty - mówił nie bez obaw Stanisław Mądry, jeden z mistrzów rzemiosła masarskiego z Liszek. - A kiedy nie będzie chętnych, zamknę zakład, bo nie jestem w stanie konkurować z fabryką zatrudniającą 2 tys. osób.

Nikt nie zbadał jednak tradycyjnych wędlin pod kątem obecności benzo(a)pirenu - nie wiadomo więc, jaka jest skala zagrożenia. Znane są wyniki jedynie dużych producentów, którzy normę spełniają. Władze województwa małopolskiego pobrały więc siedem próbek z produktów regionalnych i przesłały do zbadania w instytucie w Puławach. Nie jest dobrze.

We wszystkich próbkach odnotowano stężenie benzo(a)pirenu powyżej normy dwu mikrogramów. - W sześciu produktach obecność tej substancji zanotowano na poziomie między dwa a cztery mikrogramy. W przypadku jednej z wędlin było to niemal pięć mikrogramów. To efekt wędzenia jej w pierwszym etapie nad paleniskiem - podaje Wojciech Kozak, wicemarszałek Małopolski. Przyznaje, że nie są to wyniki zaskakujące, a producenci badanych wędlin musieliby radykalnie zmienić sposób wędzenia, by trzymać się norm. Jedna z badanych wędlin ma jednocześnie unijny certyfikat produktu regionalnego.

Osobna kategoria żywności tradycyjnej

Teraz władze Małopolski będą się więc starać wpłynąć na kształt rozporządzenia, by nie zaszkodziło ono tradycyjnym producentom. Wicemarszałek Kozak zjednuje przychylność sprawie innych marszałków województw oraz jeździ do sejmu, gdzie przedstawił problem komisji rolnictwa. - Wstępny plan działania przewiduje, że Polska poprosi o odsunięcie wejścia w życie rozporządzenia, by zyskać czas na zmianę jego kształtu - mówi Kozak. - Potem rozważamy stworzenie osobnej kategorii żywności tradycyjnej. W ten sposób rozporządzenie komisji, które dotyczy jedzenia produkowanego przemysłowo, nie objęłoby zarejestrowanych produktów. To jedno z możliwych rozwiązań - opisuje wicemarszałek.

Kozak reprezentuje Polskie Stronnictwo Ludowe - musi się więc zmierzyć z błędami Ministerstwa Rolnictwa, którym od lat kieruje jego partia. Resort nie sprawdził bowiem, jak nowe rozporządzenie wpłynie na producentów wędlin korzystających z metod tradycyjnych; o zdanie były pytane wyłącznie największe firmy wędliniarskie. Do tej pory nikt nie przeprowadził takich badań, jak władze Małopolski, na szerszą skalę wśród małych producentów.

Zyskać wstawiennictwo europarlamentarzystów

- A kiedy w 2012 r. pojawiono się u mnie po próbkę, nie wyjaśniono, czego ma dotyczyć badanie. Dałem więc kiełbasę niewędzoną - mówi jeden z producentów lokalnych. Ci, którzy obawiają się kłopotów, bo wędzą tradycyjnie, nie pozostają bierni. W Ładnej pod Tarnowem założyli stowarzyszenie, które ma reprezentować ich interesy. Przedstawiciele stowarzyszenia jeżdżą teraz na spotkania z władzami w województwach i w sejmie, by walczyć o przychylne rozwiązania.

Władze Małopolski liczą, że uda się zyskać wstawiennictwo części europarlamentarzystów. 22 lutego do Krakowa zjeżdżają europosłowie reprezentujący Europejską Partię Ludową - frakcję w europarlamencie, do której należą członkowie PO. EPL ma większość w parlamencie.

Plany władz województwa są takie, by zawieźć parlamentarzystów z EPL wraz z premierem Donaldem Tuskiem do kilku masarzy, którzy wędzą tradycyjnymi metodami. Chcą przekonać ich, że metoda wędzenia ma wpływ na smak wędlin, a jednocześnie, że chodzi o zachowanie polskiej kultury.

Od miesiąca resort rolnictwa nie odpowiedział na pytanie "Wyborczej", co zrobił, by zadbać o interesy producentów wędlin tradycyjnych, których przekonywał, by walczyli o unijne certyfikaty.

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...