BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook
Dzisiaj jest: 8 Sierpnia 2020    |    Imieniny obchodzą: Iza, Cyprian, Dominik

Artykuły

Święto Kiełbasy Lisieckiej

W dniu 16 czerwca 2013 r. na rynku w Liszkach odbyła się już po raz trzeci impreza Święta Kiełbasy Lisieckiej. Jej organizatorem była: Gmina Czernichów, Gmina Liszki i Konsorcjum Producentów Kiełbasy Lisieckiej.

Podczas święta nie zabrakło wystawców, którzy zapraszali gości do posmakowania regionalnych specjałów: chleba prądnickiego, oscypka, śliwki suchej sechlońskiej, kiełbasy lisieckiej, miodów, lodów i ciast. Nie zabrakło również członków stowarzyszeń, którzy licznie przybyli, wśród nich byli między innymi: Koła Gospodyń Wiejskich, Lokalne Grupy Działania, Stowarzyszenia. Konferansjerem imprezy był niezawodny Marcin Kruk. Na scenie był prezentowany przegląd szkół, liczne konkursy z nagrodami oraz iluzjonista Roman Roszyk, który oczarował publiczność swoimi umiejętnościami. Po południu zaprezentował się zespół muzyczny ,,Latające Talerze”, który bawił publiczność przy znanych polskich i zagranicznych utworach. Wieczorem przed widzami wystąpił zespół muzyczny ,,Pitersi”. Na święcie nie mogło zabraknąć również zaproszonych gości wśród nich byli miedzy innymi: poseł Jarosław Gowin, poseł piotr Adamczyk, radny sejmiku województwa Kazimierz Czekaj, wicewojewoda Andrzej Haręźlak, starosta powiatu Krakowskiego Józef Krzyworzeka i wicestarosta Urszula Stochel. Kolejna impreza Święta Kiełbasy Lisieckiej odbędzie się za rok w Czernichowie.

Opr. Dorota Machaczka

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...