BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt
Dzisiaj jest: 13 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk

Artykuły

IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

Jak co roku celem rozgrywek w piłkę nożną jest promowanie wśród dzieci sportowej aktywności i zasad gry fair play oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”.

 Organizatorem turnieju jest na zlecenie Ministra Sportu i Turystyki Szkolny Związek Sportowy, współdziałający z gminami posiadającymi na swym terenie Orliki.

Na naszym Orliku w Wołowicach do współzawodnictwa przystąpiło 12 zespołów w dwóch kategoriach wiekowych, oddzielnie drużyny dziewcząt i chłopców. Rozgrywki odbywające się od 10 do 12 września wyłoniły najlepsze zespoły, które zakwalifikowały się do eliminacji wojewódzkich.

Uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i koszulki. Wszystkim dzieciom gratulujemy sportowej postawy, a opiekunom drużyn –efektów szkoleniowych.

 Zwycięskie drużyny w poszczególnych kategoriach:

 

  • Dziewczynki 12-13 lat (roczniki 2000-2001) – Przeginia Duchowna „Kajasówka” (opiekun: Grzegorz Baranowski)
  • Chłopcy starsi 12-13 lat (roczniki 2000-2001) – ZPO Wołowice (opiekun: Damian Sternal)
  • Chłopcy młodsi 10-11 lat (roczniki 2002-2003) – ZPO Czernichów I (opiekun: Janusz Sroka)

 

Niestety podczas eliminacji na szczeblu wojewódzkim los nie okazał się łaskawy dla naszych drużyn. W rozgrywkach przeprowadzonych 18 września na Orliku w Wołowicach drużyna chłopców z ZPO w Wołowicach w wieku 12-13 lat zajęła 3. miejsce, w tym samym dniu w Wadowicach dziewczynki z Przegini Duchownej w wieku 12-13 zajęły 2 miejsce. Na eliminacje rozgrywane następnego dnia w Kętach drużyna chłopców w wieku 10-11 lat z ZPO Czernichów z przyczyn niezależnych od siebie nie dotarła.

 Za rok we wrześniu następna – V edycja Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska – już od dziś warto więc szlifować formę piłkarską!

 

Oprac: Edyta Urbańczyk-Kowalik

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...