BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt
Dzisiaj jest: 9 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Weronika, Hieronim, Zenon

Artykuły

“Miłość i służba nadają sens naszemu życiu” - Jan Paweł II

Pod tym hasłem już po raz dziesiąty, odpowiadając na apel Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekiełku – Gmina Tymbark, Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Czernichów wraz z osobami wspierającymi, przekazały dary dla dzieci z Misyjnej Placówki Sióstr Nazaretanek w Czernihowie na Ukrainie.

Dary w Krakowie odebrała siostra przełożona Beata Haizelr oraz siostra Kinga Kęska. Podarunki dotrą do potrzebujących dzieci, do Ukraińskiego Czernihowa, na 6. grudnia. Siostra Beata była mile zaskoczona wielkością i obfitością darów, które przekazali Strażacy. W imieniu potrzebujących dzieci, przekazała serdeczne podziękowanie za nasze wsparcie i ofiarność. W spotkaniu i przekazaniu darów uczestniczyli: Andrzej Czernek (Naczelnik OSP Piekiełko), Druh Leszek Malec, Władysław Siudek (Komendant Gminny OSP RP Gminy Czernichów), Stanisław Wrona (Prezes OSP Czernichów), Grzegorz Kowalski i Krzysztof Sury.

Siostry Nazaretanki w Czernihowie na Ukrainie pozyskały już dwa domy, które cały czas modernizują i adaptują dla potrzeb całodobowej opieki nad dziećmi bezdomnymi, opuszczonymi i niepełnosprawnymi. „Są to dzieci z okrutną przeszłością – sieroty”. Na obecną chwilę jeden dom przeznaczony jest dla dzieci                  i młodzieży, a drugi dla dzieci młodszych.

Czas mija niezwykle szybko. To już 14 lat OSP Piekiełko, i 10 lat OSP Czernichów, podejmują się działalności charytatywnej, gdyż oprócz ratowania życia             i dobytku ludzkiego, my - strażacy dzielimy się tym, co sami posiadamy,                                a równocześnie zachęcamy innych do niesienia wzajemnej pomocy. To dzięki wsparciu ludzi o wrażliwym sercu, sprawiamy radość ubogim, nieporadnym, chorym        i będącym w potrzebie materialnej.

 - Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy biedniejszym. Jesteśmy bardzo mile i pozytywnie zaskoczeni hojnością naszych darczyńców. Rzeczą wspaniałą jest dać radość będącym w potrzebie.  Jeszcze raz wszystkim z całego serca dziękujemy – powiedział, w imieniu wszystkich strażaków, Andrzej Czernek.

OSP Piekiełko przekazała dary o wartości 5400 zł, a OSP Czernichów 2540 zł.

Apel podjęło siedem Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Czernichów – OSP Czernichów, Czułówek, Rusocice, Przeginia Narodowa, Przeginia Duchowna, Zagacie, Nowa Wieś Szlachecka a także Strażacy z JRG 6 w Krakowie – zmiana II oraz Szymon Łytek, Maciej Gędłek, Zbigniew i Krzysztof Urbańczyk, Grzegorz i Monika Kowalscy, Zofia I Kazimierz Przebinda, Marek Kowalczyk. Wymienieni darczyńcy przekazali środki finansowe, za które zakupiono słodycze, przybory szkolne, zabawki i środki czystości.

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...