BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook
Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2020    |    Imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Artykuły

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych

21 września, podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach, prowadzona będzie druga edycja akcji pod nazwą „EDWARD” („Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych”), w którą zaangażowana będzie polska policja.

Działania EDWARD to 24-godzinna akcja prowadzona przez policję ruchu drogowego państw członkowskich TISPOL (międzynarodowego stowarzyszenia zrzeszającego policje drogowe z ponad dwudziestu krajów Europy) oraz podmiotów działających w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Założeniem prowadzonej akcji jest promowanie tzw. „wizji zero”, czyli zero ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.
Przeprowadzona 21 września 2016 r. we wszystkich państwach zrzeszonych w TISPOL operacja „EDWARD” okazała się dużym sukcesem. Na drogach 30 państw biorących udział w działaniach zginęło o 39% mniej osób niż w tym samym dniu w 2015 roku. W Polsce 21 września 2016 r. zginęło 9 osób.

21 września br. do akcji „EDWARD” włączą się również funkcjonariusze WRD KPP w Krakowie oraz podległych Komisariatów Policji. Policjanci przeprowadzą w tym dniu na drogach powiatu krakowskiego wzmożone działania kontrolne, których celem będzie reagowanie na wszelkie wykroczenia drogowe.

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...