BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook
Dzisiaj jest: 19 Września 2020    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, January

Artykuły

Rok Czernichowskich seniorów

17 stycznia minął rok odkąd działa nasze stowarzyszenie pod nazwą Czernichowskie Stowarzyszenie Seniorów.

Zaczęło się od tego, że w listopadzie 2018 roku Pani Katarzyna Rysz skrzyknęła grupę emerytów z Czernichowa z myślą o założeniu organizacji. W skład grupy nazwanej inicjatywną (sami się tak nazwaliśmy ) weszli P. Katarzyna Rysz, P. Maria Michno, P. Tomasz Choroszy (sołtys sołectwa Czernichów), P. Maria Kapusta, P. Jan Gawryś, P. Marta Kowalik, P. Lucyna Tynor, P. Maria Choroszy, P. Mieczysław Tynor. Zaczęło się od popełnienia kilku błędów, ale zgodnie z powiedzeniem „co cię nie zabije to cię wzmocni”, te błędy wyszły nam chyba na dobre. W dniu 1 stycznia 2019 roku odbyło się zebranie założycielskie. Zebranie przyjęło dla powstającej organizacji nazwę Czernichowskie Stowarzyszenie Seniorów , przyjęło Regulamin Stowarzyszenia oraz wybrało władze stowarzyszenia. W skład Zarządu weszli : P. Marta Kowalik jako Prezes Zarządu. P. Maria kapusta –Sekretarz, P. Lucyna Tynor –Skarbnik, P. Jan Gawryś, P. Maria Choroszy,  P. Barbara Gibek. Nasze działania polegały początkowo na spotkaniach z ludźmi, którzy mieli coś ciekawego do powiedzenia .Potem zaczęliśmy się rozglądać po Małopolsce. Zaliczyliśmy dwa razy wyjazd do chochołowskich term oraz ze wsparciem finansowym Województwa Małopolskiego podjęliśmy się zadania pod nazwą „Na tropach małopolskiej historii”, które polegało na zwiedzaniu zamków leżących na „Szlaku orlich gniazd” i na uczestnictwie w dziejących się tam w tym samym czasie wydarzeniach historycznych i etnograficznych (np. „Obrona zamku Tenczyn przed Szwedem 1655”, święto ziemniaka w Wygiełzowie) oraz na zapoznaniu się z historią, przyrodą czy historią geologiczną tych miejsc ( Ojcowski Park Narodowy). Pod koniec ubiegłego roku zaczęliśmy interesować się teatrem. Byliśmy w teatrze muzycznym „Variete” a następnie zaczęliśmy przygotowywać się do zadania „Edukacja teatralna seniorów”. Obecnie jesteśmy na etapie zapoznawania się z genezą i rozwojem teatru , z historią teatru w Polsce oraz z wiadomościami dotyczącymi historii i czasów obecnych Teatru Im. Juliusza Słowackiego, gdzie w lutym mamy być na spektaklach Balladyna i Hamlet. Przed nami jest jeszcze teatr muzyczny, ale co z tego wyjdzie to nie wiadomo. To, że przetrwaliśmy gorsze czasy zawdzięczamy życzliwym ludziom z naszej gminy. Chcemy podziękować Wójtowi naszej gminy Panu Szymonowi Łytkowi za mocne wsparcie i życzliwość, Pani Barbarze Grzybek i Pani Danucie Bylica za przygotowanie lokalu i wyposażenie (stoły i krzesła są OK) , Pani Dorocie Machaczka za życzliwość i wsparcie, Panu Marianowi Gałce za doradztwo w sprawach komputerowo-internetowych . Wspierał nas także sołtys Pan Choroszy udostępniając lokal sołectwa w pierwszym okresie działalności. Sołtysowi i Radzie Sołeckiej dziękujemy za wsparcie finansowe na 2020 rok. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Urbańczykowi właścicielowi firmy STAR-KOP za sfinansowanie wyjazdu do chochołowskich term a Panu Czekajowi za współpracę. Dziękujemy także Paniom Radnym z Czernichowa P. Bożenie Dudek i P. Katarzynie Zabagło za wspieranie naszych starań, życzliwość, odwiedziny i prezent. Dostaliśmy także w tym czasie dwukrotnie finansowe wsparcie od Małopolskiego urzędu Marszałkowskiego. I za to wszystko bardzo dziękujemy.

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...