BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 9 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Weronika, Hieronim, Zenon
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdyekomobilność-strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.rowerowy-czernichowgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Konkurs plastyczny „Świat zadymiony ma same złe strony”

Czernichowski Alarm Smogowy zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Świat zadymiony ma same złe strony”, który skierowany jest do przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych Gminy Czernichów. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przygotowanie plakatu związanego z tematem konkursu w formacie A3.

Konkurs został objęty patronatem Wójta Gminy Czernichów.

 

Do pobrania:

REGULAMIN KONKURSU

 

Kiedy poznamy wykonawcę projektu „Czysta Energia Blisko Krakowa”?

OZE grafikaTrwa proces wyłaniania wykonawcy instalacji odnawialnych źródeł energii w ramach projektu „Czysta Energia Blisko Krakowa”. Przypomnijmy, przedmiotem projektu jest zakup i montaż jednostek wytwarzających energię cieplną i elektryczną w oparciu o odnawialne źródła energii w indywidualnych gospodarstwach.

W związku z wniesieniem odwołania, aktualnie trwa postępowanie odwoławcze przed Krajową Izbą Odwoławczą (KIO). Stowarzyszenie Blisko Krakowa - pełnomocnik Zamawiającego: Gminy Skawina działając zgodnie z  ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych dokonało wyboru oferty najkorzystniejszej w ramach postępowania „Dostawa i montaż jednostek wytwarzania energii z OZE w ramach projektu „Czysta Energia Blisko Krakowa”. Za najkorzystniejszą została uznana oferta Wykonawcy:SANITO Sp. z o.o.; 02-884 Warszawa, ul. Puławska 476. Dwaj oferenci złożyli do Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie od wyboru oferty.

Posiedzenie KIO, które odbyło się w dniu 24.10.2019 r., zostało przerwane ze względu na obszerność materiału dowodowego wniesionego przez strony postępowania. Posiedzenie zostanie wznowione w dniu 18.11.2019 r. O dalszych czynnościach w sprawie prowadzonego postępowania będziemy Państwa sukcesywnie informować.

Przypominamy że przedmiotem projektu jest zakup i montaż jednostek wytwarzających energię cieplną i elektryczną w oparciu o odnawialne źródła energii (tj. układów fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz pieców na biomasę) w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie gmin wchodzących w skład Lokalnej Grupy Działania Blisko Krakowa.

Szacunkowa całkowita wartość projektu wynosi 28 437 011,97 zł. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie 15 208 587,93 zł.

FE RP Malopolska UE

Wybór projektu "Czysta Energia Blisko Krakowa" do dofinansowania w ramach poddziałania 4.1.1. RPO WM

Zarząd Województwa Małopolskiego wybrał projekty do dofinansowania w ramach Poddziałania 4.1.1 Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (RPO WM).

W dniu 19 czerwca 2018 r. Zarząd Województwa Małopolskiego podjął uchwałę dotyczącą wyboru projektów do dofinansowania w ramach Działania 4.1 Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, Poddziałanie 4.1.1 Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (RPO WM). 

Wśród 4 wybranych do dofinansowania projektów (na 2 miejscu listy rankingowej) znalazł się projekt pn. „Czysta Energia Blisko Krakowa”, którego Liderem jest Stowarzyszenie LGD Blisko Krakowa, a partnerami Gminy: Czernichów, Liszki, Mogilany, Skawina, Świątniki Górne i Zabierzów.

Przedmiotem projektu jest zakup i montaż jednostek wytwarzających energię cieplną i elektryczną w oparciu o odnawialne źródła energii (tj. układów fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz pieców na biomasę) w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie gmin wchodzących w skład Lokalnej Grupy Działania Blisko Krakowa.

Przewidywana liczba zakupionych i montowanych jednostek wytwarzających w ramach projektu:

1)           kolektory słoneczne – 333 szt.

2)           instalacje fotowoltaiczne – 583 szt.

3)           pompy ciepła – 104 szt.

4)           kotły na biomasę – 360 szt.

Całkowita wartość projektu wynosi 28 437 012,09 zł.  Przyznana wartość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 15 294 014,42 zł.

Planowany okres realizacji projektu: 2018-2021.

W sprawach realizacji projektu prosimy o kontakt z ekodoradcą Agnieszką Smaga, pod numerem telefonu 12 270 21 04, wew. 104, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

DOKUMENTY DO POBRANIA:

WNIOSEK

DEKLARACJA UCZESTNICTWA

Prezentacja (pdf)

 

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...