BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2021    |    Imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert

Uczestnicy walk podczas I Wojny Światowej i wojen o granice po jej zakończeniu związani z Gminą Czernichów

W 1928 r. dzięki inicjatywie Szkoły Rolniczej w Czernichowie w czernichowskim rynku pojawił się Pomnik Niepodległości. Jego powstanie związane było z dziesiątą rocznicą odzyskania odzyskania wolności przez Polskę po 123 latach zaborów.

Poniżej prezentujemy listę osób z gminy Czernichów lub z gminą Czernichów związanych, którzy walczyli w Wielkiej Wojnie (I wojnie światowej) oraz angażowali się w walki o granice mające miejsce do początku lat 20. XX w.

1. Bałuszek Stanisław (Rybna)
2. Bańko (Bańdo???) Andrzej (Wołowice)
3. Bańdo Jan (Zagacie)
4. Bańdo Stefan (Czernichów)
5. Bębenek Antoni (Wołowice)
6. Bębenek Franciszek (Wołowice)
7. Bębenek Karol (Wołowice)
8. Bębenek Paweł (Wołowice)
9. Bębenek Stanisław (Wołowice)
10. Birkenmajer Józef (Czernichów)
11. Cebularz Józef (Przeginia Narodowa)
12. Cebularz Mikołaj (Przeginia Duchowna)
13. Cebularz Stanisław (Rusocice)
14. Charow Teofil (uczeń Szkoły Rolniczej w Czernichowie)
15. Czech Jakub (Rybna)
16. Czech Józef (Rybna)
17. Czech Karol (Rybna)
18. Czech Kazimierz (Rybna)
19. Czech Paweł (Przeginia Duchowna)
20. Czech Teofil (Rybna)
21. Czekaj Antoni (Czernichówek)
22. Czekaj Kazimierz (Rybna)
23. Czekaj Mateusz (Rybna)
24. Czekaj Wawrzyniec (Nowa Wieś Szlachecka)
25. Doczkał Karol (Rybna)
26. Dudek Franciszek (Czernichów)
27. Dudek Izydor (Czernichów)
28. Dybek Józef (Wołowice)
29. Dzierwa Andrzej (Kamień)
30. Dzierwa Bartłomiej (Kamień)
31. Dzierwa Iwan (Kamień)
32. Dzierwa Paweł (Kamień)
33. Dzierwa Tomasz (Kamień)
34. Feluś Andrzej (Rybna)
35. Feluś Andrzej (Przeginia Duchowna)
36. Feluś Franciszek (Czułówek)
37. Feluś Jan (Przeginia Duchowna)
Feluś Jan (Rybna)
38. Feluś Kazimierz (Rybna)
39. Feluś Tomasz (Rybna)
40. Figa Adam (Kamień)
41. Figa Tomasz (Kamień)
42. Fryc Bolesław (Nowa Wieś Szlachecka)
43. Fryc Józef (Nowa Wieś Szlachecka)
44. Fryc Stefan (Nowa Wieś Szlachecka)
45. Gala Błażej (Rybna)
46. Gala Franciszek (Rybna)
47. Gala Jan (Rybna)
48. Gala Tomasz (Rybna)
49. Galos Mikołaj (Przeginia Duchowna)
50. Grzesiak Adam (Wołowice)
51. Grzesiak Franciszek (Zagacie)
52. Grzesiak Jan (Zagacie)
53. Grzesiak Józef (Wołowice)
54. Grzesiak Marcin (Zagacie)
55. Grzesiak Michał (Wołowice)
56. Grzesiak Stefan (Zagacie)
57. Grzywa Stanisław (Kłokoczyn)
Guguła Jakub (Kamień)
58. Hajto Andrzej (Zagacie)
59. Hajto Bernard (Nowa Wieś Szachecka)
60. Hajto Wincenty (Zagacie)
61. Hyla Józef (Kłokoczyn)
62. Hyla Karol (Nowa Wieś Szlachecka)
63. Hyla Mikołaj (Kłokoczyn)
64. Hyla Mikołaj (Nowa Wieś Szlachecka)
65. Hyla Tadeusz (Kłokoczyn)
66. Hyla Tomasz (Nowa Wieś Szlachecka)
67. Janikowski Stefan (uczeń Szkoły Rolniczej w Czernichowie)
68. Jarosz Franciszek (Nowa Wieś Szlachecka)
69. Jasiołek Hieronim (Czernichówek)
70. Jasiołek Stanisław (Dąbrowa Szlachecka)
71. Jazowski Franciszek (Przeginia Duchowna)
72. Jazowski Kazimierz (Rybna)
73. Kapusta Franciszek (Wołowice)
74. Kapusta Jan (Wołowice)
75. Kapusta Józef (Rusocice)
76. Kapusta Józef (Wołowice)
77. Kapusta Karol (Wołowice)
78. Kapusta Kazimierz (Rybna)
79. Kapusta Mikołaj (Dąbrowa Szlachecka)
80. Kapusta Mikołaj (Zagacie)
81. Kapusta Paweł ur. 1894 (Wołowice)
82. Kapusta Paweł ur. 1899 (Wołowice)
83. Kapusta Stanisław (Dąbrowa Szlachecka)
84. Kapusta Stanisław (Rusocice)
85. Kapusta Stanisław (Rybna)
86. Kapusta Stanisław (Wołowice)
87. Kapusta Stanisław (Wołowice)
88. Kapusta Stefan (Wołowice)
89. Kapusta Wincenty (Kłokoczyn)
90. Kapusta Władysław (Wołowice)
91. Kasperkiewicz Piotr (Rybna)
92. Kierzek Tomasz (Rybna)
93. Knapik Józef (Rusocice)
94. Knapik Walerian (Rusocice)
95. Kosek Stefan (Przeginia Narodowa)
96. Kozioł Franciszek (Nowa Wieś Szlachecka)
97. Kozioł Jan (Kamień)
98. Kosiński Jan (uczeń Szkoły Rolniczej w Czernichowie)
99. Kramarczyk Franciszek (Rybna)
100. Kuć Wawrzyniec (pochowany na cmentarzu w Czernichowie)
101. Kudła Jan (Wołowice)
102. Kumala Antoni (Wołowice)
103. Kuś Jan (Wołowice)
104. Kuś Józef (Wołowice)
105. Kuś Władysław
106. Łatak Andrzej (Kamień)
107. Łatak Jan (Kamień)
108. Łatak Karol (Kamień)
109. Łatak Marcin (Kamień)
110. Łatak Stanisław (Kamień)
111. Lelek Piotr (Czernichów)
112. Ledzki (Łędzki???) Stanisław (Dąbrowa Szlachecka)
113. Lytek (Łytek???) Stanisław (Rusocice)
114. Łysakowski Zygmunt (uczeń Szkoły Rolniczej w Czernichowie)
115. Mach Walenty (Rybna)
116. Maćkowiak Bronisław (powstaniec wielkopolski; pochowany na cmentarzu w Czernichowie)
117. Malik Aleksander (Rybna)
118. Malik Andrzej (Rybna)
119. Malik Karol (Rybna)
120. Malik Ludwik (Rybna)
121. Markowicz Franciszek (Rybna)
122. Markowicz Karol (Rybna)
123. Markowicz Piotr (Rybna)
124. Meus Jan (Wołowice)
125. Meus Henryk (Wołowice)
126. Meus Stanisław (Wołowice)
127. Michno Andrzej (Czernichów)
128. Michno Andrzej (Czernichówek)
129. Michno Franciszek (Zagacie)
130. Michno Jan (Czernichów)
131. Michno Stanisław (Kłokoczyn)
132. Michno Władysław (Kłokoczyn)
133. Michna (Michno???) Wincenty (Czernichówek)
134. Miś Stanisław (Nowa Wieś Szlachecka)
135. Mlostek Jan (Nowa Wieś Szlachecka)
136. Mlostek Jan (Zagacie)
137. Mlostek Kasper (Nowa Wieś Szlachecka)
138. Morawski Stanisław (Rusocice)
Morawski Władysław (Rusocice)
139. Nęga Feliks (Rusocice)
140. Nowodworski Witold (uczeń Szkoły Rolniczej w Czernichowie)
141. Piętka Józef (uczeń Szkoły Rolniczej w Czernichowie)
142. Piwowarczyk Edward (Kłokoczyn)
143. Piwowarczyk Franciszek (Kłokoczyn)
144. Piwowarczyk Paweł (pochowany na cmentarzu w Czernichowie)
145. Piwowarczyk Piotr (Kłokoczyn)
146. Piwowarczyk Stanisław (Kłokoczyn)
147. Piwowarczyk Wincenty (Kłokoczyn)
148. Piwowarczyk Wojciech (Kłokoczyn)
149. Piwowarczyk Władysław (Czernichów)
150. Popowski Adolf (uczeń Szkoły Rolniczej w Czernichowie)
151. Przebinda Stanisław (Wołowice)
152. Przebinda Wincenty (Wołowice)
153. Rak Stanisław (Rybna)
154. Ratajski Stanisław (uczeń Szkoły Rolniczej w Czernichowie)
Romanowski Szymon (Rybna)
155. Rospond Felicjan (Nowa Wieś Szlachecka)
156. Sewiołek Antoni (Rybna)
157. Skalny Franciszek (Rybna)
158. Skalny Mikołaj (Rybna)
159. Skalny Paweł (Rybna)
160. Skowronek Piotr (Rybna)
161. Sroka Andrzej (Przeginia Narodowa)
162. Sroka Antoni (Przeginia Narodowa)
163. Sroka Piotr (Przeginia Narodowa)
164. Stawowiak Wincenty (Czernichów)
165. Śliz Piotr (Kłokoczyn)
166. Śliz Roman (Kłokoczyn)
167. Śliz Wincenty (Kłokoczyn)
168. Tałach Jan (Czernichów)
169. Tałach Karol (Wołowice)
170. Tekieli Andrzej (Rybna)
171. Tekieli Feliks (Rybna)
172. Tekieli Ignacy (Rybna)
173. Tekieli Mikołaj (Rybna)
174. Tekieli Ludwik (Rybna)
175. Tekieli Paweł (Rybna)
176. Tekieli Stanisław (Rybna)
177. Tekieli Szymon (Rybna)
178. Tekieli Walenty (Rybna)
179. Tetmajer Kazimierz (uczeń Szkoły Rolniczej w Czernichowie)
180. Tuchowski Jan (Przeginia Narodowa)
181. Wasiołek (Jasiołek???) Stanisław (Wołowice)
182. Wesołowski Walenty (nauczyciel szkoły rolniczej w Czernichowie)
183. Wędzicha Izydor (Czernichówek)
184. Wilczyński Ludwik (Rybna)
185. Wrona Franciszek (Czernichów)
186. Wrona Józef (Czernichów)
187. Wrona Wincenty (Czernichów)
188. Wróbel Piotr (Przeginia Duchowna)
189. Wróbel Władysław (Czernichów)
190. Zabagło Andrzej (Czernichów)
191. Zabagło Franciszek (Czernichów)
192. Zabagło Jan (Rusocice)
193. Zabagło Paweł (Czernichów)
194. Zabagło Stanisław (Czernichów)
195. Zabagło Władysław (Czernichów)

Listę sporządził
Piotr Kapusta

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...