BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 6 Lipca 2022    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Dominika, Teresa

KSIĄŻECZKA WOJSKOWA JÓZEFA JASIOŁKA Z WOŁOWIC, 1920.

Książeczka została wydana blisko 100 lat temu, w 1920 roku. Dowiadujemy się z niej między innymi, że Józef Jasiołek był synem Jakóba (pisownia oryginalna; taka forma obowiązywała do 1936 roku - wyjaśnienie Piotr Kapusta) i Franciszki, że w 1920 roku jego rodzice już nie żyli, a on sam mieszkał w Wołowicach. Od 1910 roku był żonaty, miał trójkę dzieci. W momencie wydawania dokumentu miał 167 cm wzrostu i ważył 62 kg. Był zdolny do służby otrzymując kategorię A. Do Wojska Polskiego wstąpił w 1920 (liczba porządkowa listy poborowej: 427), ale wcześniej, w latach 1917-1918 służył w armii Austro-Węgier.

Piotr Kapusta

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...